تبلیغات
پرتو آپ - مطالب شهریور 1397

علت و علائم و نشانه های سرطان نای و ریه و مری چیست

تاریخ:شنبه 17 شهریور 1397-05:49 ب.ظ

سرطان نای

سرطان نای ،سرطان نای چیست،سرطان نای و مری،علائم سرطان نای،سرطان نای بند،سرطان نای و ریه،سرطان نایژه،سرطان نای و حنجره،نشانه سرطان نای،علت سرطان نای،علائم سرطان نای چیست،علائم سرطان نای و مری،علائم سرطان نای،علایم سرطان نای ومری،علائم اولیه سرطان نای،علائم سرطان مری و نای،علائم سرطان نای و حنجره،نشانه های سرطان نای

سرطان نای

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد سرطان نای و علائم ان صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.سرطان مری نوعی سرطان است که در لوله غذایی ایجاد می‌شود. این لوله غذایی که مری نام دارد، بین گلو و معده قرار دارد.

انواع سرطان نای

دو نوع سرطان مری وجود دارد که عبارتند از سرطان سلولی سنگ فرشی (سرطانی که در سلول‌های سنگ فرشی مری ایجاد می‌شود) و آدنوکارسینوم (سرطانی که در سلول‌ها شروع شده و باعث ترشح ماده‌های مخاطی و سایر مایع‌های احتمالی می‌شود) می‌باشد. سرطان نوع آدنوکارسینوم رایج‌ترین سرطان مری در بین افراد مبتلا است.

درمان سرطان نای با جراحی

چند نوع عمل جراحی برای سرطان مری وجود داردکه انتخاب آنها به محل واقع شدن تومور به مری بستگی دارد. جراح ممکن است تمام مری و یا فقط بخشی از آن را که حاوی تومور است خارج کند. معمولا جراح بخشی از مری را به همراه غدد لنفاوی و بافت های اطراف آن خارج می کند. بخشی از معده و یا حتی تمامی آن نیز ممکن است خارج شود. فرد می تواند در مورد این جراحی با پزک خود مشورت کند. پزش برشی را در فقسه ی سینه و یا شکم فرد برای خارج کردن تومور می زند. در اغلب موارد پزشک معده را بالا می کشد و آن را به باقی مانده ی مری متصل می کند و یا از قسمتی از روده ها برای اتصال مری به معده استفاده می کند. در صورت خارج کردن معده، جراح از قسمتی از روده ی فرد برای اتصال باقی مانده ی مری به روده ی کوچک فرد استفاده می کند. حین جراحی پزشک ممکن است لوله ای را جهت غذا رساندن به بدن فرد به روده ی وی وصل کند. این لوله کمک می کند تا مواد غذایی مورد نیاز فرد برای بهبودی کامل به بدن وی برسد. فرد ممکن است تا چندین روز پس از جراحی احساس درد داشته باشد. اما از مسکن ها برای کاهش درد استفاده می شود. قبل از انجام جراحی فرد باید با کادر درمانی خود درباره ی روش های تسکین این درد مشورت کند. این روش ها پس از جراحی برای تسکین درد فرد استفاده خواهند شد. کادر درمانی محل های برش و جراحی را از لحاظ نشت کردن مواد غذایی بررسی خواهد کرد. آنها همچنین پنومنی و سایر عفونت ها، مشکلات تنفسی، خون ریزی و مشکلات دیگر را نیز بررسی می کنند و در صورت نیاز درمان های اضافی را تجویز می کنند. بسته به نوع جراحی مدت زمان بهبودی فرد پس از جراحی می تواند برای هر فرد متفاوت باشد ولی بیمار معمولا حداقل یک هقته در بیمارستان بستری می ماند.

درمان سرطان نای با پرتو درمانی

پرتو درمانی استفاده از اشعه ی X پرانرژی برای ازبین بردن سلول های سرطانی ست. این درمان فقط سلول های ناحیه ی درمان را تحت تاثیر قرار می دهد. پرتو درمانی می تواند قبل یا بعد از جراحی تجویز شود یا می تواند به جای جراحی به کار رود. برای درمان سرطان مری معمولا از ترکیب شیمی درمانی و پرتو درمانی استفاده می شود. پزشکان از انواع روش های پرتو درمانی زیر برای درمان سرطان مری استفاده می کنند: § پرتو درمانی خارجی: پرتو از طریق دستگاه بزرگی در خارج از بدن بیمار به وی تابانیده می شود. این دستگاه پرتو را به سمت منطقه ی تحت درمان هدایت می کند. این درمان در کلینیک یا بیمارستان انجام می شود. درمان معمولا 5 روز در هفته و طی چند هفته انجام می شود. § پرتو درمانی داخلی (براکی تراپی): پزشک از یک اسپری برای بی حس کردن گلو و دارویی برای بی حس کردن بیمار استفاده می کند. سپس لوله ای را از دهان به مری می فرستد. سورس رادیواکتیو از طریق لوله به محل تومور فرستاده می شود. پس از اتمام درمان لوله به بیرون کشیده می شود و هیچ اثری از رادیواکتیویته در بدن باقی نمی ماند. این درمان معمولا در یک جلسه انجام می شود. عوارض جانبی پرتو درمانی به دز پرتو و نوع آن بستگی دارد. پرتو درمانی خارجی به ناحیه ی سینه و شکم می تواند عوارضی از قبیل زخم گلو، دردی مشابه سوزش قلب، درد در معده یا روده ها ایجاد کند. از عوارض دیگر آن می توان به تهوع یا اسهال اشاره کرد. کادر درمانی برای کنترل این عوارض داروها و دستورالعمل هایی تجویز خواهند کرد. پوست ناحیه ی درمان ممکن است قرمز، خشک و حساس شود و موی آن ناحیه نیز بریزد. به ندرت نیز ممکن است به قلب، ریه ها و طناب نخاعی آسیب وارد شود. فرد ممکن است حین پرتو درمانی احساس خستگی شدید کند مخصوصا در هفته های پایانی درمان. این عارضه تا چند هفته پس از اتمام درمان نیز ممکن است ادامه داشته باشد. بیمار باید به خوبی استراحت کند در عین حال نباید تحرک خود را از دست بدهد. پرتو درمانی می تواند اختلالات بلع نیز برای بیمار داشته باشد. به عنوان مثال گاهی اوقات پرتو به مری آسیب وارد کرده و باعث ایجاد درد حین بلع غذا می شود یا می تواند موجب باریک تر شدن مری شود. برای باز نگه داشته شدن مری می توان از یک لوله ی پلاستیکی استفاده شود. اگر پرتو درمانی سبب اختلالات تغذیه ای شود غذا خوردن بیمار اندکی دشوار خواهد شد. برای دریافت یک برنامه ی غذایی مناسب کادر درمانی بیمار می تواند کمک کننده باشد.

بیشتر بخوایند :

سه نما

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سرفه کودک را درمان کنید

تاریخ:سه شنبه 13 شهریور 1397-08:26 ق.ظ

سرفه کودک را درمان کنید

اگر سرفه کودک شما به علت سرماخوردگی باشد و به اندازه ای که او بتواند از او بیدار شود، می توانید از چندین روش برای از بین بردن درد استفاده کنید. راه های تنفسی کودک خود را با قطره های سالین که بدون نسخه تجویز شده یا استفاده از اسپری سالین تجویز می شود را پاک کنید. شما همچنین می توانید با یک پزشک تماس بگیرید تا عبور از بینی را با استفاده از فرآیند مکش پاک کنید. این کار با ابزارهای ویژه انجام می شود. اطمینان حاصل کنید که اتاق کودک شما به اندازه کافی مرطوب نگه داشته شده است. این به فرزند شما کمک می کند که راههای صاف و بهتر را داشته باشید. کودکان زیر 12 سال و سرفه کردن سرفه را می توان با یک قاشق چای خوری شربت ذرت درمان کرد. داروهای سرد مانند سرکوب کننده های سرفه و داروهای ضد التهاب موثر نیستند و می توانند برای کودکان زیر 2 سال خطرناک باشند. FDA توصیه می کند که از مصرف داروهای بدون نسخه و سرفه برای کودکان زیر 2 سال جلوگیری شود. اگر کودک شما به اندازه کافی بزرگ شده باشد، می توانید بالش اضافی زیر سر خود قرار دهید. بلند کردن زیر می تواند مسیر بینی را پاک کند.
درمان سرفه شبانه در کودکان

اگر سرفه کودک شما به علت بیماری ریفلاکس معده (GERD) باشد، نگهدارنده در فرمول یا داروهای ضد اسید ممکن است موثر و موثر باشد. فرمول در فرمول اجازه می دهد تا والدین کودک را با محتوای کم کالری ارائه دهد. یک ضد اسید است که توسط پزشک شما تجویز می شود همچنین می تواند برای درمان رفلاکس استفاده شود. مهم نیست که علت سرفه چیست. اگر سرفه کودک شما بیش از چند هفته طول بکشد یا اگر چنین مشکلاتی مانند تب، تنگی نفس، تنفس سریع وجود داشته باشد، باید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.
درمان سرفه کودکان یک شبه

اگر فکر می کنید سرفه کودک شما به علت مشکلات ریه است، باید این وضعیت را به طور جدی مورد توجه قرار دهید. در این وضعیت، برای دریافت بهترین درمان در دسترس، با یک پزشک مشورت کنید.
علت سرفه شب چیست؟

سرفه خشک، تب و کبودی اگر سرفه دارید، مطمئنا آنفلوآنزای فصلی دارید. سرفه خشک، دردناک و ماندگار با ناراحتی تنفسی احتمالا به علت التهاب تراوش یا استنشاق مواد سمی است. سرفه سرماخوردگی با لرز، خستگی، سردرد و کبودی این نوع سرفه به راحتی در موقعیت قرار دارد و در خارج از محدوده هوای سرد و خشک ایجاد می شود. چنین سرفه ای با برونشیت همراه است، که معمولا پیش از آن سرد یا آنفولانزا است. سرفه آب مروارید ممکن است به سرفه خشک تبدیل شود و چندین هفته طول بکشد. در موارد خشکی به سرفه خلط با درد قفسه سینه، بی اختیاری تنفسی، درد عضلانی، سردرد و غیره، ممکن است نشانه پنومونی باشد که عفونت ریوی معمولا پس از آنفولانزا ایجاد می شود. توصیه می شود با پزشک مشورت کنید حتی اگر جدی نباشد.
علت سرفه یک شبه چیست؟

شوره سر و قارچ ها یکی از رایج ترین مواد آلرژیک هستند. بنابراین، خانه خود را از گرد و غبار تمیز کنید تا یک شب بخیر بمانید. مدت طولانی (چندین هفته) مراقبت طولانی مدت برای تمام سرفه هایی که برای چند هفته طول می کشد، برای دیدن یک پزشک ضروری است. سرفه خفیف صبحگاهی این نوع سرفه به علت برونشیت مزمن به علت مصرف دخانیات است. وقتی سرفه از بین می رود، دهان از بین می رود و پس از آن فرد یک حالت تنظیم می کند. شما باید در این وضعیت یک دکتر ببینید. سرفه خشک شبانه اگر این نوع سرفه در یک فصل خاص رخ دهد، علت این آسم حساس است. سرفه خشک در طول هفته. اگر سرفه به تعطیلات آخر هفته برسد، ممکن است آسم باشد. سرفه و سرفه خشک در حالت دروغ با استفراغ و درد گلو. این علائم نشان دهنده ریفلاکس معده به علت افزایش مقدار اسید معده است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تست tsh را توضیح دهید

تاریخ:یکشنبه 11 شهریور 1397-08:38 ب.ظ

تست tsh را توضیح دهید

تیروئید غده ی پروانه ی گردن است که هورمون تیروئید تولید می کند. اختلالات تیروئید باعث می شود که غده باعث تولید بیش از حد یا خیلی کم هورمون، که دارای بسیاری از توابع در بدن شما از ضربان قلب به متابولیسم شما است. اگر دکتر شما فکر می کند که شما از تیروئید بیش از حد فعال یا شرایط نامناسب رنج می برید، ممکن است برخی از آزمایشات را برای شما انجام دهد. نتایج خواندن مانند یک کار پیچیده به نظر می رسد به خاطر داشته باشید که تنها پزشک شما می تواند بیماری تیروئید را تشخیص دهد بنابراین اطمینان حاصل کنید که در مورد نتایج آن با شما بحث می کنید و در صورت لزوم شروع به درمان کنید.

در این مقاله، ما درباره ی یک سایت جسور در مورد آزمایش تخت صحبت می کنیم، امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.
تست Tsh تیروئید

نخستین آزمایش تیروئید که معمولا توسط پزشکان انجام می شود، TSH است. TSH مخفف "هورمون تحریک کننده" است که توسط غده هیپوفیز تولید می شود و باعث تولید تیروئید می شود و هورمون T4 و T3 را آزاد می کند. TSH را می توان به یک موتور "غده تیروئید" تشبیه کرد که میزان هورمون تیروئید را که آن را تولید می کند و مقدار آن را در بدن آزاد می کند تعیین می کند.

Image result for ‫تست tsh را توضیح دهید‬‎

مقدار طبیعی آزمون تخت

مقدار طبیعی TSH بین 0.4 تا 4.0 میلی لیتر در لیتر است. اگر TSH شما در این محدوده باشد، اما نشانه خوبی است اما ارزش طبیعی TSH به طور کامل بر مشکلات تیروئید غلبه ندارد. حداکثر مقدار طبیعی TSH می تواند پتانسیل برای مشکلات تیروئید است که در حال تکامل است. با توجه به تعامل پیچیده هورمون های مختلف که به عملکرد تیروئید کمک می کند. اکثر مشکلات تیروئید نیاز به دو یا چند آزمایش برای شناسایی و تشخیص دارند. حتی اگر TSH شما طبیعی باشد، پزشک ممکن است بخواهد آزمایش های بیشتری را انجام دهد، اگر هنوز مشکوک است که شما ممکن است مشکل تیروئید داشته باشید.
تفسیر آزمون تخت

TSH به تیروئید می گوید که T4 و T3 بیشتری تولید می کند، هورمون های آزاد شده از تیروئید (TSH) در سراسر بدن عمل می کنند. اگر تیروئید شما فعال باشد، آن را به اندازه کافی T4 و T3 را آزاد نیست، بنابراین TSH هیپوفیز غده آزاد خواهد شد و جبران بیشتر. بنابراین، TSH بالا ممکن است نشانه ای از کم کاری تیروئید باشد (وضعیتی که غده تیروئید شما مقدار کم هورمون را تولید می کند). با این حال، تحقیقات بیشتری برای اعلام چنین تشخیص لازم است.
آزمون Tsh بالا

علاوه بر خواندن TSH بالا، هیپوتیروئیدی همچنین علائم بالینی بسیاری را نشان می دهد. دکتر شما می گوید: هر یک از علائم زیر و یا علائم هیپوتیروئیدیسم مشکوک: احساس خستگی زیاد خستگی کاهش وزن ناشناخته خشک پوستی غیر طبیعی یبوست درد عضلانی و درد عضلانی درد و تورم مفاصل افسردگی یا خلق و خوی دیگر با میزان پایین تغییر می کند ضربان قلب طبیعی عصب مو تغییرات در چرخه قاعدگی فکر کردن یا صحبت کردن به آرامیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo